Допомога воїнам АТО від випускників Полтавського НВК №16

У цей скрутний для України час, коли йде війна на нашій землі, точаться жорстокі бої, лунають вибухи й постріли, проливають кров, гинуть молоді хлопці й досвідчені чоловіки, захищаючи свободу й суверенітет нашої Батьківщини, учнівський та педагогічний колективи Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ –ДНЗ) № 16, виявляючи активну громадянську позицію, всіляко допомагають воїнам Української армії – учасникам АТО на Донбасі. І діти, й дорослі беруть активну участь у виготовленні маскувальних сіток, збирають кошти, продукти харчування, засоби гігієни, пишуть листи солдатам, виготовляють обереги, малюнки.

Не залишилися осторонь цієї важливої справи і цьогорічні випускники НВК № 16. Учні 11-А класу, порадившись між собою, вирішили відмовитися від святкування неофіційної частини випускного вечора, а кошти передати на допомогу українським бійцям – нашим захисникам. Дізнавшись про пораненого земляка, майже їхнього ровесника, Клепача Костянтина, який потребує довготривалого лікування та реабілітації, випускники вирішили допомогти саме Костянтину. Для цього вони запросили на свій випускний вечір 30.05.2015 року сестру пораненого бійця, щоб вручити їй зібрані кошти. Сестра воїна розповіла, що Клепач Костянтин Валерійович народився 1 вересня 1994 року в селі Василівці Чутівського району Полтавської області. З дитинства мріяв бути військовослужбовцем. У 2012 році був призваний на строкову службу до лав Української армії.

Пізніше перейшов на контрактну форму несення військової служби. З квітня 2014 року перебував у зоні АТО. Разом зі своєю бригадою пройшов тяжкі бої у Слов’янську, під Карачун-горою, Савур-Могилою, Степанівкою.

Поранений був 16 березня 2015 року у селі Авдіївка (поблизу аеропорту), утримуючи стратегічно важливий об’єкт – залізничний міст та шахту «Спартак».

Юнак завжди був цілеспрямованим, серйозним, відповідальним. Під час виконання своїх службових обов’язків неодноразово, у тяжких ситуаціях, брав командування на себе, ніс відповідальність за підлеглих йому побратимів та гідно справлявся зі своїми обов’язками. Після поранення Костянтин потребує довготривалого лікування, оперативного втручання по відновленню плечової кістки та встановленню ліктьового суглоба. Операції та період реабілітації потребують великих коштів.

Сестра Костянтина привітала випускників зі святом і, ледве стримуючи сльози, висловила глибоку вдячність учням за їхній патріотизм, активну громадянську позицію, небайдужість до чужої біди. А батькам і вчителям подякувала за те, що вони змогли виховати в дітях людяність, милосердя, чуйність, любов до рідної землі, бажання робити добро, допомагати людям.

Цей шляхетний вчинок випускників характеризує їх як справжніх патріотів, свідомих громадян своєї Батьківщини, які не на словах, а на ділі виявляють свою активну громадянську позицію, турботу про долю рідної землі та її мужніх захисників. А такі сміливі, непереможні воїни, як Клепач Костянтин, є справжніми героями, гідними взірцями для сучасної молоді. Тож хочеться вірити, що майбутнє України – в надійних руках і перемога буде за нами!

Коментар до фото:

На фото випускник, ініціатор акції – Шевченко Іван та сестра Клепача Костянтина.

Categories: Про все

www.000webhost.com